Usługi informatyczne w Grajewie. Zapraszamy do firmy OPTINEX 609 397 826 Grajewo komputery, Komputery w Grajewie. --------------SERWIS KOMPUTEROWY--------------

Intel Ivy Bridge – Co warto wiedzieć przed zakupem procesora Intel Ivy Bridge? | Komputer Świat

Intel Ivy Bridge – Co warto wiedzieć przed zakupem procesora Intel Ivy Bridge? | Komputer Świat

Procesory Ivy Bridge oficjalnie debiutują. Co musisz wiedzieć?

Procesory Ivy Bridge już w sprzedaży. Co musisz wiedzieć

Premiera nowych procesorów Intela już za nami. Przygotowaliśmy więc dla was FAQ, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Ivy Bridge.

Pytanie: jak nazywają się oficjalnie procesory Ivy Bridge?

Odpowiedź: Ivy Bridge jest jedynie nazwą kodową nowych układów. Na sklepowych półkach znajdziemy z kolei procesory Core trzeciej generacji.

 

ivy-mt.png

P: w jakim procesie technologicznym wykonano procesory Ivy Bridge?

O: nowe układy są pierwszymi procesorami Intela, które zbudowano w 22 nm procesie technologicznym z wykorzystaniem tranzystorów Tri-Gate. Więcej na temat trójwymiarowych tranzystorów Intela przeczytasz tutaj.

P: czy nowe procesory Core są dużo wydajniejsze od poprzedniej generacji?

O: przy podobnym zegarze taktowania i tej samej liczbie rdzeni oferują nawet do 20% lepszą wydajność (w wybranych testach) i zużywając przy tym około 20% mniej energii. Średnio jednak musimy liczyć się ze skokiem wydajności rzędu 11%. Największą różnicę widać w zintegrowanym układzie graficznym, który względem tego z Sandy Bridge oferuje nawet dwa razy większą moc.

P: czy procesory Ivy Bridge współpracują ze starszymi płytami głównymi dla układów Core drugiej generacji?

O: tak. Procesory Ivy Bridge korzystają z tego samego gniazdka czyli LGA 1155. Zazwyczaj wymagana jest aktualizacja oprogramowania BIOS-u płyty głównej w celu poprawnej współpracy z nowszym procesorem. Płyta główna musi być wyposażona w jeden z wymienionych chipsetów:

  • H61, H67, P67, Z68;
  • B75, H77, Z75, Z77.

P: jakie technologie obsługują procesory Ivy Bridge?

O: nowe procesory Intela debiutują z wieloma nowościami i natywnym wsparciem dla nowych technologii, w tym:

  • USB 3.0;
  • PCI-Express 3.0;
  • DirectX 11.

P: jakie procesory Ivy Bridge będzie można zakupić na dniach?

O: Intel wprowadza na rynek na razie tylko czterordzeniowe układy Core i7 oraz Core i5, łącznie 13 modeli zarówno dla desktopów, jak i laptopów. Specyfikacja procesorów dla komputerów stacjonarnych przedstawia się następująco:

 

ivy-bridge.png