Usługi informatyczne w Grajewie. Zapraszamy do firmy OPTINEX 609 397 826 Grajewo komputery, Komputery w Grajewie. --------------SERWIS KOMPUTEROWY--------------

Uruchamiane w Windows – msconfig, element startowy, polecenie i objaśnienie

Uruchamiane w Windows – msconfig, element startowy, polecenie i objaśnienie

Ctfmon.exe

Plik Ctfmon.exe aktywuje narzędzie do obsługi alternatywnych sposobów wprowadzania danych tekstowych przez użytkownika i pasek języka pakietu Microsoft Office. Czyli po prostu zmiana układu klawiatury (PL – polski programisty, polski 214 i EN) Ten proces można wyłączyć gdyż jest bardzo pamięciożerny i mocno spowalnia komputer.

SkyTel.exe

Program związany z Realtek Voice Manager używany przez niektóre chipsety dźwiękowe.

hkcmd.exe

Sterownik układu graficznego firmy Intel który odpowiada za konfigurację grafiki w systemie windows. Proces nie jest istotny ale nie powinien być wyłączony chyba, że powoduje problemy.

RTDCPL.exe

Część Realtek Semiconductor High Definition Audio System Driver.

RTHDCPL.exe

Realtek HD Audio Manager Sound Effect

Wmpnscfg.exe

Program związany z Window Media Player. wmpnscfg.exe służy do informowania użytkowników o znalesiemiu nowego urządzenia multimedialnego. Jest również odpowiedzialny za uruchomienie usługi Mindows Media Player NSS (Network Sharing Service)

Khalmnpr.exe

Mysz Bluetooth firmy Logitech Warstwa abstrakcji sprzętu. "Warstwy abstrakcji sprzętu" jest interfejs, który umożliwia dodanie wsparcia dla nowych urządzeń oraz nowych sposobów podłączenia urządzenia do komputera, bez konieczności modyfikowania każdej aplikacji, która korzysta z urządzenia. "Proces ten monitoruje czułość myszy firmy Logitech. Po włączeniu zarządzania czułość firmy Logitech, proces ten jest wymagany. To pozwoli Ci zmienić czułość na poziomie programu za pomocą Menedżera profilu wewnątrz SetPoint."

Alcmtr.exe

Realtek AC97 Audio – Event Monitor. Plik uznawany za Spyware dzięki któremu firma Realtek gromadzi dane o klientach. Można wyłączyć. 

msvcs.exe

Dodane przez W32/Rbot-RK robaka. Ta infekcja łączy się z serwerem IRC, gdzie czeka na zdalne polecenia. Zdecydowanie Usunąć

jusched.exe

Dodane przez W32/Sdbot-CQC robaka i backdoora IRC. spready W32/Sdbot-CQC do innych komputerów w sieci, wykorzystując wspólne buforowych przepełnienia, w tym: SRVSVC (MS06-040), WKS (MS03-049) (CAN-2003- 0812), PNP (MS05-039) i ASN.1 (MS04-007). Robak może również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem udziałów sieciowych i serwerów chronionych przez MSSQL słabych haseł. Zdecydowanie Usunąć

MSASCui.exe

Microsoft Windows Defender Antispyware program.

SPTD.sys

Sterowniki używane przez Rom emulatorze CD, Daemon Tools w wersji 4 . Istnieją pewne doniesienia o problemach z tym sterownikiem.

Igfxpers.exe

Moduł interfejsu użytkownika dla kart graficznych Intela.

ISUSPM.exe

InstallShield Update Service Scheduler. Automatycznie wyszukuje i wykonuje wszelkie aktualizacje oprogramowania.

igfxtray.exe

Szybki dostęp do panelu sterowania przez ikonę w zasobniku systemowym dla grafiki w oparciu chipset Intel (np. i810). Te układy są często włączone na płytach głównych. Dostępne poprzez Start -> Ustawienia -> Panel sterowania

Srvsvc.exe

Usługa systemu Windows, która obsługuje plików, drukowania i potoków udostępnianie w sieci dla tego komputera. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, funkcje te będą niedostępne. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona, wszelkie usługi jawnie od niej zależne przestaną się uruchamiać. Należy pamiętać, że ta usługa jest uruchomiona przez svchost.exe , ale rzeczywiste zastosowanie jest to, co jest wymienione jako nazwy pliku.

Taskmng.exe

Dodane przez W32/Rbot-AXZ robaka i backdoora IRC. Zdecydowanie Usunąć

netwin.exe

Dodane przez W32/SillyFDC-CG robaka nośników wymiennych. Zdecydowanie Usunąć